Чиновники обговорили з новомиколаївцями реформу децентралізації

Четверг, 10 Март 2016 14:18
Оцените материал
(1 Голосовать)

Під час робочого візиту до Новомиколаївського району в.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль взяв участь у засіданні виїзної приймальні з розгляду звернень суб'єктів підприємницької діяльності. Також участь у заході взяли голова постійної комісії з питань економічного розвитку, інвестицій, регуляторної політики та підприємництва обласної ради Людмила Любім, фахівці ГУ ДФС у Запорізькій області, ВАТ «Запоріжжяобленерго», Держгеокадастру та структурних підрозділів облдержадміністрації, голови сільських та селищних рад Новомиколаївського району.

Головними проблемами, які були порушені на обласній нараді, стали ліміти потужності енергоспоживання, що призводять до скорочення обсягів готової продукції та оформлення документації для їх збільшення. А також новий порядок електронного адміністрування податку на додану вартість. Порядок і терміни отримання його відшкодування та спецрежим ПДВ для аграріїв.

Окрему увагу було приділено і земельним питанням, серед яких - відсутність взаємодії ГУ Держгеокадастру з органами місцевого самоврядування, необґрунтовані ціни на послуги управління, а також проблеми виділення земельних ділянок учасникам АТО та місцевим фермерам. Також Костянтин Бриль наголосив на важливості передачі лісосмуг сільським і селищним радам.

Крім цього, очільник регіону провів окрему зустріч з сільськими та селищними головами Новомиколаївського району. Під час заходу присутні приділили увагу проведенню реформи децентралізації. Костянтин Бриль звернув увагу присутніх на важливість роз`яснення всіх  пріоритетів реформи на місцях.

- Наприкад, це стосується вирішення земельних та інших проблем, що нині турбують мешканців будь якого району. Адже при створенні об`єднаної громади, території переходять на пряме фінансування з Держбюджету. Сьогодні ми вже маємо приклади, коли новостворена громада отримала коштів більше, ніж райдержадміністрація. Хочу підкреслити, що нині процес проведення реформи не згас. Навпаки, він активно триває. Проте всіма перевагами користуються більш спритні громади, які вже побачили перспективи розвитку своїх територій. Тому звертаю вашу увагу на важливість втілення в життя ідеї децентралізації, в першу чергу для розвитку наших територій та людей, - підкреслив в.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Після цього начальник Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Билим зробив доповідь та відповів на всі нагальні питання з проведення децентралізації, які виникли у голів сільських та селищних рад.

Управління у справах преси та інформації

Прочитано 3403 раз
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии