Ті, для кого вільна боротьба – не вид спорту,а спосіб життя

Среда, 14 Декабрь 2016 10:02
Оцените материал
(1 Голосовать)

Можливо,в наш час,коли люди мало вірять в щирість,порядність і інші важливі складові людяності,ці слова про людей, які більшу частину життя ,а хтось, просто вільного часу, присвятили вільній боротьбі – здаються пафосними… Але повірте, це не так…

Більше 25 років я працюю тренером з вільної боротьби, а до того і сам займався цим мужнім  видом спорту і коли в черговий раз у гарному,теплому, вщерть заповненому глядачами і спортсменами залі Веселівської ДЮСШ пролунав гімн України на 22 Всеукраїнському турнірі з вільної боротьби  на честь майстра спорту СРСР Ю. Гаращенка, я утвердився в справедливості тези “є ті – для кого вільна боротьба дійсно спосіб життя."  Не зважаючи на відсутність  державного фінансування ,знаходяться люди ,які підтримують матеріально проведення таких великих спортивних  заходів,за що адміністрація школи та діти їм дуже вдячні,   а тренерський склад  школи робить можливим їх організаційне забезпечення. Я с хвилюванням чекав приїзду команд, бо в цей же час проводився  турнір в м. Запоріжжі  Якова Пункіна. Але авторитет нашого турніру безперечний - бо приїхало 17 команд зі спортивних інтернатів вищої спортивної майстерності  міст: Києва,Херсона,Скадовська,Дніпропетровська та спортивних шкіл Берислава, Каховки, Бердянська,Токмака,Мелітополя,Енергодара, Василівки, районних центрів Чернігівки, Михайлівки,Приазов’я, Кам’янки, Якимівки, с.Козацьке (Херсонська обл.) – більше 150 учасників. Спостерігаючи  за дітьми в залі , в черговий раз стверджуюсь на думці,що  добре, коли батьки разом зі своїми маленькими спортсменами співпереживають за результати змагань. У нас це сім’ї Шмиголь Ольги та Олексія ,Прусенко Михайла та Олени,Фісун Валерія та Марини, Остроконя Юрія та інші . При такій підтримці батьків та контролю з їх боку у спортсменів підвищена мотивація до занять,що дає певні позитивні результати.

22- турнір ,на мій погляд та і всієї суддівської колегіі , добре організований,забезпечений сучасними технічними засобами ,як завжди дуже емоційний,напружений. Глядачі підтримували спортсменів гучними оплесками та вигуками. На турнірі були присутні  керівники району та громади Цвіліховський О. Л.,- голова районної ради, Бабаніна І.В.-заступник селищного голови з гуманітарних питань,друзі загиблого спортсмена  Ігор Ларченко ,Стасовський Олександр. Цікава розповідь про коротке,але яскраве життя Ю.Гаращенка від директора ДЮСШ Ю.Козюри і всіх виступаючих з увагою була вислухана присутніми.

Спортсмени показали всі свої здібності, а найсильніші та треновані здобули перемогу і піднялися на п’ядестал перемоги.

Веселівська команда борців у значній чисельності  зайняла переможні місця.

1 –е місце і золоту медаль перемоги в жарких сутичках вибороли Аринін Едуард, Прусенко Артем,Фісун Тарас, (тренер – Євстігнєєв М.),Варнавський Олексій (тренер-КуксовО.);

2 –е почесне місце і срібну медаль отримав Дендак Павло(тренер-Євстігнєєв М.);

3-е місце здобули і бронзовою  медаллю нагороджені  Шмиголь Микита,брати  Югай Владислав і Андрій, Ніколайчик Вадим,Демидов Сергій (тренер ЄвстігнєєвМ.), Остроконь Кирило (тренер КуксовО.).

Вільна боротьба – складний вид спорту в якому дуже багато нюансів і простір для тактики,вона припускає ефективні дії в любому положенні. Ще одна перевага – у вільній боротьбі використовуються всі групи м’язів.  Вільна боротьба – це спорт,що робить людей гарнішими. Тому тільки упертюхам та працьовитим - по зубах цей вид спорту,  тим - для кого це спосіб життя.

Школа і її учні  висловлюють щиру подяку всім ,хто зробив можливим  проведення  турніру: це і селищна рада, батьки,і колишні вихованці,підприємці та фермери,громадська молодіжна організація ”Моє майбутнє”.

Тренер-викладач ДЮСШ

М.І.Євстігнєєв

Прочитано 1173 раз
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии